jak to u nás vypadá…

Božanov Broumovsko

V jednom cípu louky na samém dolním konci Božanova na Broumovsku stojí maringotka, ve které žije naše rodina, letos šestým rokem. O kus dál, v jiné části téže louky, se pozvolna rodí malý příbytek rodiny, která sem dosud dojíždí z Broumova a prozatím nechává dozrát své rozhodnutí o dalším směřování.

V jiné maringotce a v jurtě jakožto prozatímním řešení se nacházejí dva oddělené prostory pro svébytnou činnost dětí, tak abychom v provizorních podmínkách alespoň do jisté míry respektovali různá vývojová období a s ním spojené potřeby a možnosti našich dětí.

jurta

Na několika políčcích pěstujeme zeleninu pro vlastní spotřebu, o kus dál je mladý, před pěti šesti lety založený ovocný sad, ohrada, kde zatím žijí dvě kravky, dva poníci a kozy, dále je tu ke starání kousek lesa, louka a pole, na kterých roste obilí (špalda, žito, oves…).

u nás zahrada 01

Po více než dvou letech vyřizování jsme na jaře roku 2019 obdrželi stavební povolení pro soubor staveb (zatím se jedná o dům pro účely vzdělávání, dva domky pro bydlení a stodolu).

Bozanov_3
studie-domek02
studie-domek03
studiev_stodola