jak to u nás vypadá…

Božanov Broumovsko

V jednom cípu louky na samém dolním konci Božanova na Broumovsku stojí maringotka, ve které žije naše rodina, letos šestým rokem. V jiné maringotce a v jurtě jakožto prozatímním řešení se nacházejí dva oddělené prostory pro svébytnou činnost dětí, tak abychom v provizorních podmínkách alespoň do jisté míry respektovali různá vývojová období a s ním spojené potřeby a možnosti našich dětí.

jurta

Na několika políčcích pěstujeme zeleninu pro vlastní spotřebu, o kus dál je mladý, před pěti šesti lety založený ovocný sad, ohrada, kde zatím žijí dvě kravky, dva poníci a kozy, dále je tu ke starání kousek lesa, louka a pole, na kterých roste obilí (špalda, žito, oves, ječmen, dvouzrnka…).

u nás zahrada 01

Po více než dvou letech vyřizování jsme na jaře roku 2019 obdrželi stavební povolení pro soubor staveb. Část stavebních metrů, které máme celkově k dispozici, připadne na dům, jenž bude s přilehlým okolím nabízet zázemí pro svébytnou činnost dětí (a tím nutně i nás dospělých), v němž se naše děti a my, jejich dospělí průvodci, budeme moci scházet a být jedni i druzí navzájem přítomni objevování světa, svému i druhých – ryzího objevování světa dětmi a obnoveného objevování námi dospělými.

Bozanov_3
studie-domek02
studie-domek03
na zivote projekt 01
studiev_stodola